Tesettür gelin başı üzerine uzman ekibimiz ile siz gelinlerimizi unutulmaz bir güne hazırlıyoruz. Muhafazakar giyimi tercih eden gelin adayları için en özel gelin başı tasarımlarını Kuafor Cumhur'da sizler için  hazırlıyoruz.

Tesettür Gelin Başı Nişan Başı 2019 tasarımlarımızla sizide aramızda görmek istiyoruz…

 

 

SAÇ RENKLERİ….

SARI SAÇ
Sarışınlar ekseriyetle kuvvetli, orijinal fikirli, her vaziyete uyar, hevesli, yaratıcı ve çeşit kabiliyetli kimselerdir. Değişikliğe bayılırlar. İyi bir şey. Ama sarışınların çoğu da lüzumundan fazla kıymet bilmezlerdir. Herhangi bir şeyin başında bitirinceye kadar durmak kabiliyetleri azdır. Canları sıkıldı mı – ki çok çabuk sıkılır- ellerindeki işi bırakıp bir yeni işe başlamayı tercih ederler. Bir kere harekete geçtiler mi yeri göğü birbirine katarlar. Kendilerini ve enerjilerini idare etmek kabiliyetinden mahrum oldukları için enerjilerini lüzumu

ndan fazla sarf eder ve hemen yorulurlar. Sabırlı olmazlar, çabuk ve hevesle çalışırlar. Huzursuz tabiatları daima yeni heyeca

nların peşinde koştuğu için hercai ve belki de sadakatsiz olurlar.
Sarışınlar etraflarına hakim olmayı ve söz geçirmeyi severler. İşlerinde ve özel hayatlarında liderlik etmek sevdasındadırlar. Bu hususta sarışın kadınlar daima sarışın erkeklerden baskın çıkar. Sarışın bir erkekle evli olan sarışın bir kadın kocasını ve evini istediği gibi idare etmesini bilir. Ama ev işlerinden çabuk yorulur ve bıkar. Onun için sık sık alışverişe, sinemaya, terziye veya dişç

iye gider.
Sarışınların bir de kuvvetli karakterde olanları vardır. Böyle sarışınlar cesur ve sabırlıdırlar. Kavgacı olmamakla beraber, karşılarındakini yatıştırmayı da bilmezler. Hisleri daima kontrol altındadır. Başkalarının işlerini merak etmez. Kendini alakadar etmeyen işlere burnunu sokmadığı gibi, başkalarının kendi işlerine karışmasından da nefret eder.

KIZIL SAÇ
Kızıl saçlı olanlar veya saçları herhangi bir şekilde kızılı andıran sarışınlar çok benzerler. Ama arlarında belirgin f

GKÖ

arklar vardır. Mesela, kızıl saçlılar sabırlarını sarı saçlılardan daha çabuk kaybederler. Daha çabuk neşelenirler ve daha çabuk üzülürler. Neşeleri sarışınların neşesinden daha coşkundur. Ama bir kere canları sıkıldı mı sarışınlardan daha fazla sıkılırlar. Ufak tefek şeylere sıkılırlar. Ufak tefek şeylere üzülürler, ama üzüntüleri uzun sürmez. Neşeleri, uçarılıkları çabucak kendini gösterir. Kızıl saçlı

 meraklıdır. Başka insanlar onları alakadar eder. Başkalarının özel hayat ve işleriyle çok meşgul olur. Herhangi bir konu üzerinde kesinlikle karar veremez. Şüphecidir. Bununla beraber gayet dost tabiatları, sıcak bir kanı vardır ve pek girgindir.

KOYU RENK SAÇ
Siyah ve kestane saçlılar hem yapı hem de yaradılış bakımından sarışınlardan çok farklıdırlar. Evlerini çok severler. Alıştıkları hayattan ayrılmak onlara ölüm gelir ve galiba biraz da tembeldirler. Sarışınlardan daha az sabırlı, daha tedbirli, daha düşünceli, daha ağır ve titiz olurlar. Enerjilerini özenle kullanmasını bilirler. Sac rengi koyu olan bir insan titiz ve dikkatli olduğu için ayrıntılı işlerde çok başarılı olur. Sanat kabiliyeti ve sanat sevgisi kuvvetlidir. Sadık, doğru ve çok zaman dindardır. Sarışınlardan daha anlayışlı daha müsamahakardır.

 

images (1)SAÇIN İNCELİĞİ VE KALINLIĞI
İNCE, YUMUŞAK ŞAÇ
İnce ve yumuşak telli saçları olan bir insanın tabiatı da ekseri saçına benzer. Bu insan inceliğe, nezakete, temizliğe düşkündür. Böyleleri evlerinin güzel ve derli toplu olmasını isterler. Pisliğe gelemezler. Bu gibi insanların sabır ve azmi de biraz az olur. Herhangi bir şey de ısrarla sebat etmezler. Kültürlü, kibar mekanlarda hoşlanırlar ve ekseriyetle dikkatine çarpmayan ince güzelliklerden zevk alırlar, bu gibi kimselerin en büyük kusurları fazla hassasiyetleridir. Çabuk ve boş yere alınırlar. Bir işe hevesle başlarlar, ama aynı zamanda bıkarlar ve bitirmek istemezler. Güzel şeylere düşkünlükleri israfa yol açar. Çok zaman bütçelerine açık vardır. Ama onlar buna o kadar aldırış etmezler.
KALIN TELLİ SAÇ
Saçlarının telleri kalın, sert ve kaba olanların da yaradılışları çok zaman saçlarına benzer. Hatta hal ve tavırları da kaba sabadır. Kuvvetli ve dobra dobradırlar. İncelikli, basiretli hareket etmek onlara göre değildir. Yüksek sesle konuşurlar. Kılık kıyafetlerine çoğu zaman özen göstermezler. Kaba saba sporlara düşkündürler. Daha ince tabiatlı insanların bulunduğu ortamlara tahammül edemeyerek kendileri gibi kimselerle arkadaşlık etmekten hoşlanırlar.
ORTA KARAR SAÇ
Ne pek ince ne de pek kalın olan saçların rengi de ekseri koyu kestane olur. Böyle saç kuvvetli bir şahsiyet, keskin bir zihin ve sağlıklı bir kişilik göstergesidir. Böyle saçı olan bir insan önceden ve çabuk karar vermekten çekinir. Herhangi bir kararı vermeden önce en ince ve ufak noktalarına kadar hesap eder. Karar verince de derhal harekete geçer. Uyanık olunması gereken yer ve saatlerde onun uyuduğu görülmemiş bir şeydir. Söylediklerinizi dinlemekte değer bulursa dinler, hem de tüm dikkatini vererek. Ama söylediğiniz alakasını çekmedi mi sizi dinlemez ve bunu da söylemekten çekinmez. Her şeyi görür ve her ortama derhal uyum sağlar. Tarih ve günleri çok iyi hatırında tutar. Onu dinlemek son derece zevklidir. Bir noktadan öbürüne atlayarak lafı uzatıp karıştırmak gibi huyları yoktur.

Hazırlanıyor…!

Gelin saçı denince akla ilk gelen uzun saçların hangi boyuna uzun saç denir biliyor musun? Ya da aksesuar ve saç modeli olarak neleri tercih etmen gerektiğini? Bilmiyorsan ya da daha fazlasını merak ediyorsan uzun gelin başı modelleri hakkında merak ettiğin her şeyive modeli bu makalede göreceksin… 

Hangi saç boyu uzundur?

Omzun ile kolunun omzun ile dirseğin arasında kalan bölümün tam ortasından itibaren uzun olan saç modeline uzun saç denir. Genellikle orta saç modeli ile karıştırılırlar. Orta saçlar omuzlar ile omuzundan itibaren 4 parmak aşağısında olan boydur. Onun dışındaki tüm uzunluktaki saç modelleri uzun saçlar kategorisine girer.

Uzun saç kimlere yakışır?

Uzun saç en çok dalgalı ya da kıvırcık saç tipine yakışır. Çünkü bu saçlar oldukça hacimlidir. Dümdüz saçların varsa uzun saç sende sıradan görünebilir. O nedenle sürekli bakım yaptırman ya da yapılı dolaşman gerekir. Uzun ve dümdüz saçlıysan doğal bırakılmış saçlar senin için uygun değildir.

   

Uzun gelin başı modelleri

Gelin başı yaptırmak için en çok seçeneğe sahip olduğun saç modelleri uzun gelin başı modelleridir. At kuyruğundan yarım toplanmış modele, dağınık topuzdan tepeden topuz modeline kadar birçok saç modeli yaptırabilirsin. Yeter ki seni yansıtsın.

At kuyruğu gelin saçı modeli

Uzun saçlı biriysen normal hayatında da en fazla tercih ettiğin modellerden biri at kuyruğu modelidir. Bu ister alelade toplanmış olsun istersen de yapılı olsun çok seksi bir hava katar. At kuyruğu modelinin gelinliğinin sırt dekoltesi varsa mutlaka tercih etmelisin. Bu dikkatleri zarif bir şekilde sırtında yoğunlaştırır. Eğer derin bir dekolte yerine transparan bir dekolte bölgen varsa düz toplanmış uzun saç at kuyruğu modelleri tercih etmelisin.
 

Dağınık topuz uzun gelin başı modelleri

En çok tercih edilen gelin topuzu modellerinden olan dağınık topuzlar genelde düşük omuzlu ya da yakası açık gelinlikler ile tercih edilir. Dağınık topuz modelini uzun saça uygulamamak sandığından daha kolaydır. Çünkü hafifçe toplanarak uğraşılmamış şıklık yaratabilirsin.
 

Örgü gelin başı modelleri

Örgü gelin başı modelleri 3’e ayrılır. Bunlardan en bilineni örgü topuz ve örgü model gelin başı olmasına rağmen son dönemlerde açık bırakılmış saçlara uygulanan örgülerden bant takılarak uygulandığı da görülmektedir.

Benim en sevdiğim uzun saçlı örgü topuz modeli tepeden örgülü topuz modelidir. Uzun saçlı gelin olmanın avantajlarından biri de bu saç modelinin örgüsünün kendi saçından yapılabiliyor olmasından kaynaklanır.

Yarım toplanmış uzun gelin saçı modelleri

Masal prenseslerinin saç modeli olan yarım topuz modeli son yıllarda gelin başı olarak oldukça popüler. Eğer yarım toplanmış gelin başı yaptırmayı planlıyorsan ve saç cinsin ince telli ise mutlaka yapay saç dediğimiz postiş ile dolgunlaştırmalısın. Aksi taktirde saçların ince telli olduğu için hemen sönecektir. Zaten dolgun ve kalın telli saçların varsa tek yapman gereken saçlarını bukleler halinde yarım toplatmak…

Yandan ayrılmış gelin saçı modelleri

Tüm saçlarını sağ ya da sol tarafta toplatabilirsin. Tabi bu model için duvaktan vazgeçmen gerekecek bilgin olsun. Vazgeçmek istemiyorsan bile sadece göstermelik resimlerde kafana kondurmalısın. Aksi halde saçının tüm ihtişamını gölgeleyecektir
 

Saçını genellikle hangi tarafa yatırıyorsan o tarafa yatırtman gece boyunca saçının bozulmaması için avantaj olur. Yandan ayrılmış gelin saçı modelleri ile uzun ve sallantılı tokalar kullanmanı tavsiye ediyorum.

Eğer uzun küpe yerine saç aksesuarı takmayı planlıyorsan aksesuarını mutlaka saçını yatırmadığın tarafa taktırmalısın. Ayrıca bu saç modeli en fazla straplez model gelinlikler ile bütünlük sağlıyor. Tercihe göre askılı ya da tek omuzlu modellerden de tercih edebilirsin fakat o zaman açık olan omzunu boş bırakmaya dikkat etmelisin.
 

Audrey saçı olarak da bilinen en sade gelin başı modellerinden biridir. Kafanın en tepesinde konumlandırılır. Bu saç modelinin ön bölümü genellikle sımsıkı olasına rağmen bazen bombeli de yaptırılır. Uzun saç için topuz modelleri içinde tepeden topuz senin için avantajlıdır. Çünkü tepeden topuz modeline kendi saçlarından örgü ya da ince şerit yaptırabilirsin. Eğer bu modeli tercih edeceksen duvağını topuzunun altından tutturmalısın.
 

Uzun saç modellerinde duvak kullanımı nasıl olur?

Duvağın en rahat kullanıldığı saç cinsi uzun saçlardır. At kuyruğu hariç her modelde uygulanır. Fakat daha önceden de dediğim gibi yandan ayrılmış saçlarda eğreti duracağı için tercih etmemelisin. Mutlaka kullanacaksan sana tavsiyem düğün fotoğrafların ile sınırlandırman.

Yarım toplanmış saç modellerinde duvak kullanımı saça tutturulan toka ile mümkün olur. Toka ile duvak yarım saçın tam ortasına tutturularak zarif bir görünüm elde edilir.
 

Kabarık veya sade topuzlarda ise duvağı tutturacağın nokta tamamen senin tercihe kalmıştır. Eğer daha uzun boylu görünmek istersen topuzunun tepesinden tutturabilirsin. Zarif ve asil bir duruş içinse topuzunun alt kısmından duvak taktırmanı öneriyorum.

Uzun saç modelleri için aksesuarlar nelerdir?

Aksesuarın yakışmadığı bir uzun saç yoktur. Fakat kullanmak biraz incelik ister. Mesela taçları duvakla kullanabilirsin ama bazı tokaları duvakla kullanmak görünümünü basitleştirir. O nedenle yaptırdığın modele göre uzun saç aksesuarları seçmeni öneriyorum.

Taçlı uzun saç modelleri

Topuz model ve görkemli düğünlerin vazgeçilmez aksesuarı gelin taçları uzun saçla daha kolay saça yerleştirilir. Bunun nedeni kısa saçlı olduğunda taç saçına göre daha dikkat çeker ama uzun saçlı ise taç saçınla birlikte daha ihtişamlı durur. Açık bırakılmış saçlarda da tercih edebileceğin gelin tacını duvaksız kullanman daha hoş bir görüntü verir.
 

Tüylü tokalı uzun saç modelleri

Tüylü tokalar duvak takmak istemeyen ve topuz yaptırmayı planlayan gelin adaylarına önerimdir. Hatta mümkün olduğunca kış aylarında tercih edilmesini tavsiye ediyorum. Böylece karlar kraliçesi havası yakalayabilirsin.
 

Tokalı uzun saç modeli

Dağınık topuz modeli yaptırıyorsan saçının ihtişamını bozan duvak yerine toka takmalısın. Bu tokada mutlaka taşlı olmalıdır. Böylece dağınık topuzun incelenirken saçlarının ortasında parıldayan bir toka görünümüne görkem katar.

Daha derli toplu bir model tercih etmek istiyorsan saç tokanı yandan taktırmalısın. Düğün yaptıracağın mekana göre tokanın yapısını belirleyebilirsin. Mesela otel düğünlerinde taşlı, kır düğünlerinde çiçekli modeller tercih edebilirsin.

Uzun saçlı ünlüler

Artık uzun saç modeline sahip ünlüler neredeyse yok denecek kadar az. Çünkü artık ünlüler kısa saç modelleri ile orta uzunluktaki saç modelleri arasında bir seçim yapıyorlar. O nedenle son yılların öne çıkan modellerinden biri Gigi Hadid; uzun saçlı ünlüler arasında akla ilk gelenlerden. Özellikle saçları ile o kadar öne çıktı ki artık onu kısa saçlı düşünemiyorum bile. Uzun saçlı diğer bir ünlü ise kadife sesli şarkıcı Lana Del Rey. Eski dönem kadınları gibi hep su dalgası yapılı saçlı şarkıcının saç boyu neredeyse dirseğine kadar geliyor.

En bilinen duvaksız uzun gelin başı modeli

Uzun saçların en bilinen duvaksız gelin başı modeli arkada V şeklinde toplanan saç modelidir. Bu model duvaksız gelin başı modeli olarak öne çıkar. Önden bakıldığında toplu bir görünüm verilen bu saç modeli, arkadan bakıldığında ise açık bırakılmış saçların tek bir noktada yapıştırılarak birleştirilmiş bir görünüm verir. Bu saç modelinin aksesuarı ise çiçekler ve saç tokalarıdır.

Saç tokaları arasından büyük olanları tercih ediyorsan saçın yanından başlayarak arka ortasına doğru uzatılan modeli, saçın arka ortasına takılan saç tokası tercih etmeyi planlıyorsan ise saçın tam ortasına takılan saç tokasını tercih etmelisin.

Garip uzun saç modelleri

Aslında gül topuz modeli denen bu saç modeli bana garip gelse de birçok gelin adayı için harika bir seçenek. Bu model hem kendi saçından hem de postişten yapılabilmektedir. Fikrimi sorarsan arkadan görünen modelin daha zarif durduğunu söylerim. Ayrıca böyle bir saç modeli yaptıracaksan duvaktan da kesinlikle uzak durmalısın.

Şimdi Sıra Sende, Haydi Sor!

İşte bitti. Özellikle bol görselli uzun gelin saçı modelleri hakkında anlatmak istediğim her şeyi sana anlattım. Bunlar dışında senin bana hala sormak istediğin sorular varsa makalenin altına yorum olarak bırakmalısın. En kısa sürede sorunun cevabını yazacağım…

TOPUZ
Saçlarını gergin olarak toplayıp topuz yapan kadınlar ekseri soğuk, sert ve titiz olurlar. Kendi kendilerine karşı müsamaha göstermedikleri gibi başkalarına karşı da müsamaha göstermezler. Alışılmamış, değişik şeyleri kabul etmek istemezler. Topluluk ve kalabalıktan hoşlanmadıkları gibi arkadaşları da yoktur ve kendi başlarına kalmayı tercih ederler.

Manikürün incelikleri…

Tırnaklar bakımlı bir kadının adeta mücevheri gibidir. Günümüzde gelişen kozmetik teknolojisiyle tırnak bakımına önem veren hanımlara pek çok farklı alternatif sunulmaktadır. Alternatifler bu kadar çok olunca, tırnak bakımda da her sene yeni moda trendler, süslemeler ve bakım türleri çoğalmaktadır. Peki bu bakımların temeli sayılan manikür bakımının incelikleri neler, manikür yaparken nelere dikkat etmek gerekir, aşama aşama manikür nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim:

1. Aşama: Maniküre başlamadan önce varsa tırnak yüzeyinden oje ve benzeri kalıntılar güzelce temizlenir. Oje çıkarıcı dökülmüş pamuk yardımı ile tırnak etlerine çok bulaştırmadan oje tırnaklardan çıkarılır.

2. Aşama:

Tırnaklar isteğe göre kısalması icap ediyorsa tırnak makası yardımıyla kısaltılır. Kişinin kullanım kolaylığı ve alışkanlığına göre belirleyeceği uygun bir törpü yardımı ile tırnaklar biçimlendirilir. Tırnakları biçimlendiren ortadan yanlara yanlardan ortaya doğru yumuşak hareketlerle törpülemek gerekmektedir.

3. Aşama:

Törpü ile şekillendirdiğimiz tırnaklarımızı uygun bir yumuşatıcı döktüğümüz ılık suyun içine ellerimizi koyarak 10-15 dak. bekletiyoruz.

4. Aşama:

Yumuşamış tırnak etlerimizi tırnak eriticiler ile zayıflatarak geriye ittiriyoruz. Tırnak etlerinizi geriye itebileceğiniz gibi özel makas ve penslerle ile keserek tamamen temizleme işlemi de yapabilirsiniz. Fakat tırnak etlerinin kesilmesi dikkat ve hijyen isteyen bir iştir. Bu nedenle kullanılan tırnak pensinin kesinlikle kullanıcıya özel olması icap ediyor. Temizlik yalnızca manikür sırasında değil manikürden sonra ellerini dezenfekte ettiğinizde de sürmektedir. Zira manikür sırasında tırnak etlerinizin kesilmesi sayesinde, oluşan deri açıkları, dört saat boyunca enfeksiyon ihtimali taşımaktadır. Bunun için özel olarak üretilen antiseptik ürünlerle iltihaplanmanın önüne geçeibliriz.

Yanlış yapılan törpüleme ve tırnak eti alma işlemlerinin tırnakların kırılmasından, mikrop kapmasına kadar birçok ciddi probleme neden olacağını unutmamak gerekir.

5. Aşama:

Yapılan tüm bu işlemlerin ardından tırnaklara artık oje sürme zamanı. Ortadan başlayarak ince bir tabaka halinde ilk kat oje sürülür. Tüm tırnaklar tamamlandıktan sonra isteğe bağlı olarak ojenin ikinci katı sürülebilir.

6. Aşama:

İşlem tamamlandıktan sonra eller ve ayakların nem dengesini korumak ve bakımı tamamlamak için uygun nemlendirici bakım kremleri tavsiye edilir.

Yapılan manikürün daha uzun süreli olması için tırnak etlerini kurutabilecek işlemlerden kaçınılması tavsiye edilir.

Manikürde dikkat edilmesi gereken konular?

Tırnak bakımının temeli olan manikür ojeyi ve tırnak üzerine yapılan bakımı daha da çekici hale getirir. İşte bunun için manikürde bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

Tırnak-Bakımı-İçin-Püf-Noktalarıİyi ve kaliteli bir manikürün temeli işlem sırasında kullanılacak olan malzemelerin kalitesidir, işlem sırasında seçilen törpüler, pensler, makaslar ve tırnak bakım ürünleri büyük önem taşımaktadır.

İşlem sırasında hatalı törpüleme, tırnak yüzeyinin sert malzemelerle çizilmesi tırnak yüzeyine zarar vermekte, tırnakların çatlaması, kırılması ve şeytan tırnaklarının oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle tırnak etlerinin açılmasının sert malzemeler ile yapılmaması önem taşır. Tırnakları törpülerken yanlardan ortaya doğru yumuşak bir şekilde törpüleme yapmak önemlidir.

Kötü pensler ile koparılarak kesilen yada özellikle parmak üzerine gelecek şekilde fazla kesilen tırnak etleri, tırnak kenarlarının sertleşmesine, kurumasına ve tırnak etlerinin çatlamasına neden olmaktadır. Bunun için seçeceğiniz penslerin kalitesi büyük önem taşımaktadır. Bu konu da ismi marka haline gelmiş cobalt solingen penslerini tercih edebilirsiniz. (İşleyen metaller arasında dünyanın en dayanıklı metali olan cobalt ve çeliğin birleşimiyle oluşan bu pensler, Almanya’nın çelik efsanesi solingen kasabında üretilmektedir.) Ve daha önce hiç manikür yaptırmadıysanız etleri kesmek yerine yumuşatarak geriye doğru ittirmeniz önerilir.

Ayrıca özellikle ortak kullanım alanları olan salonlarda manikür yaptırırken hijyen büyük önem taşımaktadır. Bulaşıcı hastalıklardan korunmak için manikür de kullanılan aletlerin hijyen olduğuna dikkat etmek gerekir. Aslında en güvenli yol mümkün olduğu kadar her bayanın kendine ait malzemeler edinmesidir.

Manikür sırasında yapılan işlem kadar manikürün kalıcılığı sağlayacak sonrası işlemlerde büyük önem taşır, tırnak etlerinin kurumasını engellemek için besleyici tırnak eti yağları kullanmak gerekmektedir, ayrıca tırnağı manikür sonrası dış etkenlere karşı koruyacak olan hijyen ürünleri ve oje öncesi kullanılan koruyucu ürünlerde önemlidir.

Elleri nemlendirmek, bakımlarını yapmak da manikür sonrası ışıltılı tırnaklar ile ellerin ahenk içinde olmasını sağlar, günlük bakım ve moda da tırnakların yerini unutmamak ve bakımın sürekliliğini sağlamak çok  önemlidir.

Hangi saç tipini beğendiğinizden daha önemli olan, hangi saçın size daha çok yakışacağıdır. Bu sebeple, yüz şeklinize uygun bir saç kesimine sahip olmanız oldukça önemlidir.

Yuvarlak yüzler hacimli saçlar ile ovalleşmeli
Yuvarlak yüzlere sahip olanlar, yüzlerini ovalleştirecek saç kesimini tercih etmelidir. Yuvarlak yüzler için başın üstünde hacimlenen saçları sac modelleriöneriyor. Bu anlamda asimetrik saç kesimi, yüzü oval göstermek konusunda yardımcı olacaktır. Hacimli saçlar için bakım yapmayı da unutmamalı.
Yuvarlak yüzü olanların saç uzunluğu omuz hizasında olmalıdır. Ancak saçınız kısaysa da üzülmeyin, çene hattından aşağıya doğru katlarla kestirerek yuvarlak yüzünüz için ideal bir saç elde edebilirsiniz. Böylece saçlarınız genişler ve yeleler yüzünüzün daha ince görünmesini sağlar. Ayrıca uzun akıcı bukleler ve dalgalı saçlar da mükemmel bir görünüm verecektir. Uzmanlar, kulak yüksekliğinde bir at kuyruğu yapmanın da yüzün oval görünmesine yardımcı olabileceğinin altını çiziyor. Bunun için saçlarınızı ikiye ayırarak geriye doğru yapıştırın ve kulağın üzerinde bir mesafede at kuyruğu yapın.
Oval yüzlere yumuşak dalgalar
İşte şanslılar grubu! Oval bir yüze sahipseniz, sizin için şanslı demek doğru olacaktır. İster spor, ister klasik, ister modern, her türlü modeli kullanabilirsiniz. Kısa, uzun, düz, dalgalı, kıvırcık, bağlı veya açık…. Ancak en mükemmel hangisi derseniz? Omuz boyunda uzunluk, saçı ortadan ayırarak yumuşak dalgalar oluşturmak ve bunların büyük dalgalar olmasını sağlamak, oldukça romantik bir etki yaratacaktır. Dalgaların kalıcı olması için de bukle belirginleştirici spreyleri kullanılabilir. Ayrıca omuzun biraz yukarısında kesilmiş saçları içe ve dışa doğru karışık tarzda şekillendirmek de muhteşem görünmenizi sağlayacaktır.
Kare yüzler kıvırcık saçları tercih etmeli 
Kare yüze ve uzun saçlara sahipseniz, saçlarınızı su gibi aşağıya doğru akıtın. Hafif dalgalar da yüzünüzü ince gösterecektir. Çene hattından aşağıda duran uzun saçlar yüzünüzü incelterek kare görüntüden kurtulmanızı sağlar. Uzmanların kısa saçlı kare yüzlülere önerisi ise, biraz hileli davranmak! Kıvırcık saç veya dalgalı saç kullanın ve tam çene kemiğinde kesimi bitirin. Eğer saçlarınız kendi yapısında kıvırcık ya da dalgalı değilse de üzülmeyin,  saç köpükleri ile saçlarınızı kolayca bu forma sokabilirsiniz.
Saçlarınız uzunsa da omuzlara kadar düzleştirip, omuzdan aşağısında dalga oluşturun ve dikkati saçın uçlarına çekin. İsterseniz Demi Moore gibi dümdüz, tek renk ve uzun kullanmak da yüzünüzü ince ve uzun göstermekte yararlı olacaktır.
Kalp yüzlere dolgun saçlar
Yüzünüzün alt kısmı dar üst kısmı geniş ise kalp şeklinde bir yüze sahipsiniz demektir. Bu yüz şeklinde en ideal saç kesimi; saçı çene hattına kadar düz indirip, çene boyunda hacimlenmesini sağlamak ve alnın bir kısmını saç modeliyle kapayarak üstteki orantısızlığı yok etmek olacaktır. Saçlarınızı hacimlendirmek için uzmanların önerisi Nivea Diamonds saç köpük serisini kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
Elmas oval yüzler katlı kesimlerden kaçınmalı
Bir elmas gibi ovalleşen yüzlerde yapılması gereken en iyi hareket köşeliği azaltmaktır. Uzmanlar, yuvarlak ve katlı kesimlerden kaçınmak gerektiğini özellikle belirtiyor. Saçları mümkün olduğunca uzun tutup, kulak hizasının altında biraz kat verip, dalgalarla hareketlendirerek kullanmak, bu yüz şekli için en ideal kesim olacaktır.

ads305zjbktp0sfo9Röfle Nasıl Yapılır

Röfle nedir? Kaç çeşit röfle vardır?
Değişik tondaki saç renkleri üzerine eşit olarak küçük parçalar halinde, saç tonunun 1 ila 6 ton arasında saça haçim, parlaklık, dolgunluk vermek amacıyla yapılan renklendirme ve tonlamadır, renk yansımasıdır. Röfleyi temelde 5 çeşit diye sınıflandırabiliriz: Röfle, Meç, Degrade (gölge), Balyaj, Palet röfle

Röfle en çok kimlere yakışır?
Esmerler görünümlerini yumuşatmak için röfleyi çok tercih ediyorlar. Ama kumrallara, buğday tenli kadınlara ve açık tenlilere çok daha fazla yakıştığı bir gerçek tabii.

Bence en cok kumral tende güzel ve doğal duruyor. Kumral saç üzerine platin röfle veya balyaj favorilerim. Elbette saç renginden sıkılmış, değişiklik isteyen, renk yansıması ve parlaklık isteyen herkes yaptırabilir. Burada önemli olan sarının tonu yani açıklığı veya koyuluğu. Bunun dışında kahve tonların üzerinde kahve bakırlar, kumral bakır üzerinde platin renk tonlamaları bizim tercihlerimizdir.

Röfle ile balyaj arasındaki fark nedir?
Röfle: Ana ton saç renginin aralarından seçilerek, orta incelikte parçalara ayrılıp saçların simetrik bir şekilde boyanmasıdır. Balyaj ise, ana ton saç renginin doğallığı korunarak, saç boy ve uçlarına atılan renk yoğunluğudur.

Röfle kaç ayda bir tekrarlanmalıdır?
Röfleli saçlar, sık ve sarı tabir ettiğimiz röfle uygulanmış ise minimum 3 ila 4 ayda yenilenmelidir.

Röfleli saçın bakımı nasıl olmalıdır?
Röfleli saçın bakımı diğer saçlara göre daha zordur. Özel açıcılarla yapıldığı için saçtaki protein ve nem molekülerinin korunması daha sonrasında saça nem yüklemesi ve likit keratin yüklemesi diğer röfle uygulamsına kadar ayda bir kez olmak kaydıyla bakımı sağlanmalıdır.harika_roflelerin_sirri

Harika Röflelerin Sırrı

Harika röflelerin sırrı

“Kötü röfle yoktur, kötü kuaför vardır. İyi bir kuaförden her zaman mutlu çıkarsınız.

 

Balyaj Ve Röfle Nasıl Yapılır

Balyaj ve Röfle Nasıl Yapılır
Balyaj yaptırmak – Balyaj ve Röflenin Yapılışı – Balyaj ve Röfle Yaptırmak – Balyaj Ve Röfle Arasındaki Fark

Saçları iki renkli yaparak hareketli hale getirmek için iki yöntem uygulanıyor: Röfle ve balyaj. Peki bu ikisi arasındaki fark nedir?
Röfle saçın bütününe, balyaj ise saç uçlarına tutamlar halinde yapılan renklendirme işlemidir.

Uzun saçlarda, kısa saçlarda olduğu gibi modern durmuyor sanki… Uzun saçlarda da iyi sonuç elde edilebilir mi?
Uzun saçlara krepe uygulandığı zaman daha natürel bir görüntü elde edilebilir.

Kısa saçlar için…
Kısa saçta uygulanan işlem uzun saça göre daha pratiktir. Ayrıca renklendirilmesi de daha kolaydır.

Dalgalı ve kıvırcık saçlara uygulamak estetik açıdan hoş olmayan sonuçlar doğurur mu?
Dalgalı saçlara da uygulanabilir ama saçın rengi çok önemli. Kıvırcık saçlarda işlem biraz risk taşıyor. Uygulamada çok dikkatli olunması gerekiyor.

Kaliteli ürünlerin kullanılması çok önemli
Hangi renge neler uygulanır?
Kestane tonlarına kızıl, uçlardaki balyajlara altın sarısı uygulanır. Sarı saçlara her renk uygulanabilir. Kızıl tonlarda da altın renkleri ve kırmızının tonları tercih edilmelidir.

ads305z6ea0csqvt2Balyaj ve röflenin saçı kuruttuğu ve yıprattığı söyleniyor…
Hiçbir zararı yok aslında ama kaliteli ürünlerin kullanılması çok önemli. Kaliteli ürünlerin kullanılmadığı basit uygulamalar bile saçları yıpratabilir.

Balyaj ya da röfle yaptırdıktan sonra saçlara düzenli olarak bakım yaptırılması gerekli mi?
Dönem dönem bakım yaptırmak gerekir. Özellikle saçlara canlılık ve parlaklık kazandırmak için bakım çok gereklidir. Bakım maskelerinin uygulanması çok faydalı oluyor.

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

“Ombre saç nasıl yapılır” sorusunun cevabına geçmeden önce bilmeyenler için ombre saç nedir? hakkında biraz bilgi verelim. Ombre saç, üst ombre-hair-trends-for-black-hairkısımları koyu, uçlara doğru daha açık (genellikle kontrast olacak kadar açık) saç rengidir. 1-2 senededir pek çok oyuncu ve şarkıcı bu saç rengini kullanarak popüler hale getirmiştir. Ombre saç için saç boyası kullanmanın dışında yazın şapka kullanıp saç uçlarını açıkta bırakabilirsiniz. Papatya suyu gibi saç rengini açan doğal ürünlerin uçların daha kısa sürede daha fazla açılmasına yardımcı olabilir. Özellikle uçların güneş ve boya nedeniyle fazla kurumaması ve kırılmaması içinse argan yağı veya zeytinyağıyla düzenli olarak bakım yapmanızı öneririm. Rengi ve ne kadar uygulamanız gerektiğine karar veremiyorsanız veya saçınızı daha önce hiç evde boyamadıysanız kuaföre gitmek (biraz maliyetli ama) en güvenli yoldur.

136596scwprint36890911Ombre Saç Yapımı Videoları

Aşağıdaki videolarda farklı renklerde ve modellerde saçlar için ombre saçın nasıl yapılabileceği gösteriliyor. Uçlarda hangi rengi kullanacağınıza bu videolarda gösterilen örneklere bakarak karar verebilirsiniz. İlginç ombre saç videosu buldukça bu sayfaya ekleyeceğim.

Aşağıdaki videoda ombre saç için kullanılan kozmetik ürünler ve saçın nasıl yapılacağı gösteriliyor. Saç yapımına direk geçmek için 2:30’a gidebilirsiniz.

Bu videoda ombre saçın kuaförde nasıl yapıldığı gösteriliyor.

Saçınızın renk tonuna uygun boyayla nasıl ombre saç yapabileceğiniz (evde) aşağıdaki videoda anlatılıyor.

Bu videoda özellikle yaz aylarında kullanılabilecek ombre saç yapımı gösteriliyor.

Aşağıdaki videonun 12:21’den itibaren ombre saç yapımı uygulamalı olarak anlatılıyor.

Kuaför salonunda ombre nasıl yapılır merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Ombre yapımında kullanılan saç ürünleri ve nasıl uygulandıkları konusunda bilgileri bu videoda bulabilirsiniz.

UYARI: Bu yöntemi deneyimli değilseniz kullanmanızı önermiyoruz. Saç rengi, saç tipi, saçın durumuna (yıpranmış, röfleli, açıcı kullanılmış) göre saç incelendikten ve uygun görüldükten sonra bu yöntem uygulanmalıdır.

Nerelerde ne için kullanılır ? Bu yöntem profesyonel kuaförler tarafından, saçlar yeşillendi ise eski haline döndürmek içinve saçları açmak için kullanılır.

Bu yöntem ile doğal saç renginizi 2 ton kadar açabilirsiniz, boyalı saçlarınızın akmasını da sağlar ve saç rengi açılır.  En önemlisi diğer yöntemlerde saç derisine değdirmemek çok önemli olduğunda başka birisine ihtiyaç varken bu yöntemde saçınızı şampuanlar gibi uygulama yapılır. Dolayısı ile tek başınıza da yapabilirsiniz.

Nasıl yapılır – Tarif

Gerekli Malzemeler

Oryal ( 1 Kaşık ) ( Toz açıcı)
40 Volum (%12) oksidan  ( 30 gram)
Şampuan

Nasıl uygulanır

Oryal ve oksidanı bir kabın içinde karıştırıyoruz, içine sıvı görünümü sağlayacak kadar ( bir şampuan akışkanlığı olacak kadar ) şampuan ekliyoruz. ( şampuanı bolca ekleyiniz). Bu karışımı tıpkı saçımızı şampuanlar gibi saçlarımıza yavaşça ovalayarak uyguluyoruz. 3-5 dk kadar saçlarımızda kalması yeterli. Bu süre saçın açıklığına ve koyuluğuna göre değişir. Koyu saçlar için 5 dk kadar açık saçlar için 3-4 dk kadar yeterli.  Sonrasında Bol su ile saçlarımızı iyice duruluyoruz.

Şampuan Dekolore işlemi hangi durumlarda uygulanmamalı

  • Uçları açılmış saçlarda uygulanmaz
  • Röfleli saçlarda uygulanmaz (boya ile kapatılmışsa o bölüm iyice açılır) İki farklı renk ortaya çıkar
  • Yıpranmış saçlarda kesinlikle uygulanmaz

SAÇ KAYNAĞI YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Saç Kaynağı Yaptırmak Yada Yaptırdığınız Saç Kaynağından Memnun değilseniz Türkiye"nin En Kaliteli Saç Kaynağını Yapan Yerdesiniz Biz Biliyoruz ki Saçlarınınız Ve Görünümünüz Çok Önemli onu için Saç Kaynağı Yaparken (Saçların Kalitesine,Saç Kaynağının Saç diplerinin Basınç Yapmamasına,saç Diplerinin Parlamamasına,Saç Cinsine göre saç Kullanılmasına özellikle ,katlı Yapılan saç kaynaklarının Özel bir Teknikle Yapılması) Gibi Bir kaynak saçlarda bir Çok Ayrıntıya Önem Veriyoruz Türkiye'de Kaliteli Keratin kaynak halka Saç Kaynağı ,Yaptırmak ve Çıt Çıt Saçlar Konusunda Çekinmeden Araya Bilirsiniz
Piyasada çok fazla  kaynak alternatifleri bulunmaktadır bunların içerisinden doğru saçı ve malzemeyi bulmak oldukça zordur.

Kaynak yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi saç kalitesinin yüksek olması gerekir  yüksek olmasından kasdilen kaynaklık saçların bir kaç çeşidi Vardır Bazı saçlar kesinlikle boyamaya uygun değildir rengini açmak istediğiniz zaman ya saçlar hemen kopuyor ya da kesinlikle açılmıyor açılsa bile ne kadar uğraşırsanız uğraşın saç grileşiyor koyultmak istediğiniz zaman saçta değişik kimyasallar olduğu için siz kumral boya sürüyorsunuz saç kahverengi çıka biliyor. Bazı saçlar 1 ay sonra KARIŞIP Arap saçına dönüşebiliyor ve en önemlisi bilinçsizce yapılan kaynaklar diplere oturtulursa dökülmeye sebeb olur

 kaynak alırken ya da yaptırırken yukarıdaki hususlara dikkat etmek  gerekmektedir

KAYNAK BOYANIP MAŞALANABİLİRMİ?

Kaynak yaptırdıktan sonra kendi saçlarımıza nasıl işlemler  yaptırabiliyorsak kaynaklı saçlarımızda öyle işlem yaptırabiliriz. Fakat burada dikkat etmemiz gereken yapılan saçların kalitesi piyasada çeşitli saçlar var kuaförünüze kaynak yaptırırken sormanız gereken iki husus olmalı yaptırdığınız saçlar kesinlikle boyana bilmeli piyasadaki bazı Çin saçlarının boyanamadığı üzerine röfle ve açma işleminin yapılamadığı her kez tarafından bilinmektedir onun içindir ki kaynağınızı nerede yaptıracağınız çok  ya da

Saçı nereden aldığınız çok önemlidir.

SAÇ KAYNAĞI NASIL YAPILIR ?

Saç kaynağı bağlantı noktası dipten 0.7veya 1. cm sonra başlamaktadır, bu uzaklık her ay 1 veya 1.5 cm aşağı iner ve 6 ay sonunda 8 cm Kadar uzaklaşır;buda kullanıcının saçlarını taramasını zorlaştırır,bazı kullanıcılar 4 ay sonra yeniletirken bazıları 6 ay kullanabilmektedir.  Saçı yavaş uzayanlar saç kaynağını daha uzun kullanabilmektedirler

BİR SAÇ KAYNAĞINI (saç) KAÇ AY KULLANILABİLİR ?

Aynı saç 2 veya 3 defa kullanılabilinir aynı saçı en az 10 veya 18 ay kulanabilirsiniz.

Rüzgarda salınan parlak ve uzun saçların çekici görünümünü kimse yadsıyamaz ama saçınız uzun değilse ve kısa yoldan uzatmanın çarelerini arıyorsanız, BONCUK kaynak aradığınız çözüm olabilir.

Günümüzde saç teknolojisi her geçen gün biraz daha ilerliyor. Yıllar  önce çıkan çıt çıt postişler insanları ne kadar heyecanlandırdıysa, şimdilerde de BONCUK kaynak muhteşem sonuçlar veriyor. Her alanda olduğu gibi, BONCUK kaynak uygulamalarında da 5-6 kalitede uygulama ve sonuç farklılıkları ortaya çıkmış durumda. Bir de son dönemde poliüretanlı kaynak sistemi gündemde yerini aldı ancak, bu sistemin biraz daha geliştirilmesi gerekiyor.

Tüm bu seçeneklere rağmen; saçlarını uzatamayan ve alternatif saç ürünleri kullanmayı tercih edenlerin çoğu hayal kırıklığına uğrayabiliyor.
Kimisi yüksek meblalar ödemesine karşın, saçları her fön çekildiğinde dipten kopabiliyor, kimininse deniz kenarında güneşlenirken eriyen silikonları saç diplerine yapışıyor. Kötü örnekleri çoğaltmak mümkün ama etrafinızda silikon VE keratin kaynak yaptıranlar çok iyi bilirler ki, bir kaç ay sonra sökülmek zorunda olan silikon keratin kaynak tutamları, aseton muhteviyatı bir kimyasalla sökülürken çok acı verebilir.

Peki siz ne yapmalısınız? Cevabı gayet basit: Boncuk Kaynak!

Halkalı kaynağın yapımı Keratin ve diğer kaynaktlardan daha sağlıklı olmakla beraber kullanılışında’da büyük avantajlar sağlamaktadır halkalı kaynak son derece kullanışlı ve hijyeniktir halkalı kaynak yaparken ısı ve yapıştırıcı kullanılmamaktadır önümüzdeki zaman diliminde Keratin,silikon kaynağın yerini halkalı kaynak almaktadır…

HALKALI BONCUK KAYNAK NASIL TAKILIR

Halkalı kaynak ufak halka ve pense yardımıyla saçlara hiçbir zarar vermeden kitleme işlemidir (şu an dünyada yapılan en ileri kaynak sistemidir). Halkalı kaynak yaparken diplere oturtulmasına dikkat edilmesiyle beraber halkaya alınan saçların ince olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir her kaynakta olduğu gibi tekılan saç kalitesi çok önemlidir…

kaynaksackaynak2678[1]4-6 ay boyunca saçta kalabilir.
İstenen her renge kolayca boyanabilir.
Güneşte, denizde ve saunada bile erimez.
Sökülürken hiçbir kimyasal gerekmez.
Unutmamak gerekir ki, her BONCUK kaynak aynı kalitede olmuyor.

Uzman Ekibimizle Yaptığımız BONCUK KAYNAK sayısı yüzleri aştı ve çıkan sonuçlar müşterilerimizi hep memnun etti. Uygulama yaptığımız müşterilerimizin büyük çoğunluğu tekrar tekrar Boncuk kaynak yaptırdı ve yaptırmaya devam ediyor.

Sizleri BONCUK kaynak işleminin maliyeti hakkında bilgilendirmek istiyoruz…

Her şeyden evvel kaynak zahmetli bir iş. Yaklaşık 2-3 saat ince ince tutamlar saça monte ediliyor. Taranırken bir zorluk olmaması için ne kadar ince tutam olursa işin ömrü uzadığı gibi, kalitesi de artıyor.

Saçlarına BONCUK kaynak yaptıran müşterilerimizin bir ortak görüşü de, BONCUK kaynaklarını ortalama 6-8 ay sonra çıkarttıktan sonra, firmatanitimyazisi_1385561267198kendi saçlarının hiç zarar görmemiş ve ortalama 8 İLE 13 santim de uzamış olmasıdır. Saç uzatmak isteyenler iyi bilirler, ara dönem kolay atlatılırsa saç uzatmak daha da kolaylaşır.

Evet sevgili www.kuaforcumhur.com okurları yazımıza burada son verirken, herkese küçük bir tavsiyem olacak: Kendinize iyi bakın, ama saçlarınıza çok iyi bakın.

NASIL GÖRÜNDÜĞÜNÜZÜ SAÇLARINIZ BELİRLER

 

  

 

• Örgü/ Kinky Twist saçlarıma zarar verir mi, daha çok döker mi, sonucunda hepsini kesmek zorunda kalır mıyım?

Cevap: Örgü/ Kinky Twist’in model olarak saça herhangi bir zararı yoktur. Günde ortalama 100 tel saçın dökülmesi normaldir. Saçlar örgülüyken saç dökülmesi normal bir şekilde devam etmekte, fakat dökülen saçlar örgünün içinden çıkamamaktadır. Ortalama 3 aylık kullanım süresi sonunda örgü açıldığında, dökülüp çıkamayan saçların hepsi afrika-orgu-sac-stili6bir anda çıkıp saçları dökmüş yanılgısı yaratabilmektedir.

10472017_590833097702728_1883725018_a• Örgü/ Kinky Twist'in saça faydaları nelerdir?

Cevap: 3-4 ay boyunca boyama, fön, saç spreyi, jöle kullanımı gibi saç yapısına zarar veren işlemler yapılmaya gerek kalmayacağından, saçlarınız dinlenecek ve kendini toparlamaya fırsat bulacaktır. Özellikle yıpranmış saçların bu modelleri 2-3 defa üst üste yaptırmaları sonucunda yeniden eski sağlıklarına kavuştukları gözlemlenmiştir. Ayrıca yağlanma sorunu olan saçlara da tavsiye edilir. Saçın yağlanmasını çok geciktirdiğinden, saçlarınızı her gün yıkama zorunluluğundan kurtulursunuz. Saç derisi normal dengesine kavuşur ve bu denge örgüleri açtıktan sonra da devam eder. Yani her gün değil de 2-3 günde bir yıkamanın yeteceği bir saç yapısına kavuşursunuz.

• Örgü/ Kinky Twist'li saçlar yıkanabiliyor mu? Ne sıklıkta yıkanabiliyor?

Cevap: Saçlarınızı istediğiniz sıklıkta yıkayabilirsiniz, modele herhangi bir zararı yoktur, saç kremi, saç maskesi vb uğraştırıcı işlemlerden de kurtulmuş olursunuz, çünkü 

sadece normal bir şampuanla yıkamak yeterli olmaktadır.

• Örgülü/ Kinky Twistli saçları boyayabiliyor muyuz?

Cevap: Evet, isterseniz dip boyası yapabiliyorsunuz gerisine zaten gerek yok, böylece saçlarınız da dinlenmiş oluyor.

 

 

IMG-20150822-WA0039
IMG-20150822-WA0041IMG-20150822-WA0036IMG-20150822-WA0035IMG-20150822-WA0019IMG-20150822-WA0017IMG-20150822-WA0028IMG-20150822-WA0021IMG-20150822-WA0007IMG-20150822-WA0016IMG-20150822-WA0009IMG-20150822-WA0005IMG-20150822-WA0002IMG-20150822-WA0046 IMG-20150822-WA0045IMG-20150822-WA0044IMG-20150822-WA0043IMG-20150822-WA0054IMG-20150822-WA0052IMG-20150822-WA0063IMG-20150822-WA0053IMG-20150822-WA0051IMG-20150822-WA0047IMG-20150822-WA0050 IMG-20150822-WA0049IMG-20150822-WA0062IMG-20150822-WA0059IMG-20150822-WA0061IMG-20151103-WA0009IMAG0552IMAG0558IMAG0556 IMAG055310472017_590833097702728_1883725018_aIMG-20151103-WA0008

 

  Saçlarda perma:

Kadınların saçlarını kıvırcıklaştırmak için perma yaptırdıklarını biliyorsunuz. Perma, birbirini tamamlayan üç süreçte tamamlanır. Birinci adımda saçlardaki belli başlı iç bileşimler çözülür, saç eskisinden daha esnek bir hale gelir.

İkinci aşamada saça mekanik olarak belli bir biçim verilir ve son olarak bu biçimi korumak için perma için özel olarak üretilmiş kimyasallar sürülür saçlara.

Fakat ne var ki deneysel kimya uygulamaları istenmeyen yan etkileri de beraberinde getirir. Mesela saç boyası gerekenden daha uzun bekletildiğinde saçlara zarar gelir. Ve koyu renkli saçlar ne kadar açık renge boyanırsa, saçlar o denli zarar görmekte.

Elbette kimyasallar sadece müşterilere değil, berberlere de zarar verir. Tahminlere göre kuaförlerin yaklaşık %10’unda (mesleğe yeni başlayanlarda daha çok olmak üzere) cilt hastalıkları ortaya çıkmakta. Kuaförler sürekli suyla temas halinde oldukları için cilt doğal koruma işlevini yitirmekte. Saygılarımla Cumhur Kaplan