UYARI: Bu yöntemi deneyimli değilseniz kullanmanızı önermiyoruz. Saç rengi, saç tipi, saçın durumuna (yıpranmış, röfleli, açıcı kullanılmış) göre saç incelendikten ve uygun görüldükten sonra bu yöntem uygulanmalıdır.

Nerelerde ne için kullanılır ? Bu yöntem profesyonel kuaförler tarafından, saçlar yeşillendi ise eski haline döndürmek içinve saçları açmak için kullanılır.

Bu yöntem ile doğal saç renginizi 2 ton kadar açabilirsiniz, boyalı saçlarınızın akmasını da sağlar ve saç rengi açılır.  En önemlisi diğer yöntemlerde saç derisine değdirmemek çok önemli olduğunda başka birisine ihtiyaç varken bu yöntemde saçınızı şampuanlar gibi uygulama yapılır. Dolayısı ile tek başınıza da yapabilirsiniz.

Nasıl yapılır – Tarif

Gerekli Malzemeler

Oryal ( 1 Kaşık ) ( Toz açıcı)
40 Volum (%12) oksidan  ( 30 gram)
Şampuan

Nasıl uygulanır

Oryal ve oksidanı bir kabın içinde karıştırıyoruz, içine sıvı görünümü sağlayacak kadar ( bir şampuan akışkanlığı olacak kadar ) şampuan ekliyoruz. ( şampuanı bolca ekleyiniz). Bu karışımı tıpkı saçımızı şampuanlar gibi saçlarımıza yavaşça ovalayarak uyguluyoruz. 3-5 dk kadar saçlarımızda kalması yeterli. Bu süre saçın açıklığına ve koyuluğuna göre değişir. Koyu saçlar için 5 dk kadar açık saçlar için 3-4 dk kadar yeterli.  Sonrasında Bol su ile saçlarımızı iyice duruluyoruz.

Şampuan Dekolore işlemi hangi durumlarda uygulanmamalı

  • Uçları açılmış saçlarda uygulanmaz
  • Röfleli saçlarda uygulanmaz (boya ile kapatılmışsa o bölüm iyice açılır) İki farklı renk ortaya çıkar
  • Yıpranmış saçlarda kesinlikle uygulanmaz